Shopper czy WooCommerce – na jakim CMS zbudować sklep?

Spis treści

Wybór odpowiedniego systemu zarządzania treścią (CMS) dla sklepu internetowego jest niezmiernie ważny, jeśli chcesz odnieść sukces w branży e-commerce. Obecnie możesz liczyć na wiele ciekawych rozwiązań, wśród których dwa cieszą się szczególną popularnością. Dowiedz się więcej o platformach Shopper i WooCommerce, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Shopper – polska platforma z hostingiem w cenie

Shopper to popularny CMS, który jest polskim produktem. Spore zainteresowanie tą platformą wynika w dużej mierze z faktu, iż hosting jest wliczony w cenę pakietu. Co więcej, już standardowa wersja zapewnia w pełni skonfigurowany, funkcjonalny sklep online. 

Ponadto Shopper może być zintegrowany z Allegro i Ceneo, co może być ważne dla osób działających na tych platformach. Na uwagę zasługują również takie kwestie jak wysoki poziom bezpieczeństwa, prosta obsługa i dostępność wielu języków. Polski system CMS zapewnia też wiele przydatnych funkcji np. łatwą personalizację szablonów, zarządzanie produktami i integrację z systemami płatności.

Choć Shopper jest naprawdę udanym projektem, to oczywiście ma pewne ograniczenia. Przede wszystkim z platformy można korzystać jedynie w płatnej wersji. Z tego powodu jest to raczej opcja zarezerwowana dla firm. Istnieje jednak możliwość bezpłatnego testowania platformy przez 14 dni. Ponadto na najwyższą wydajność systemu mogą liczyć jedynie użytkownicy najdroższego pakietu. Z kolei integracja z Allegro nie jest dostępna w ramach najtańszego abonamentu. 

Przeciętnie wygląda także kwestia dodatkowych rozszerzeń i wtyczek. Na dodatek Shopper nie daje dostępu do kodu źródłowego, co utrudnia m.in. wdrożenie działań SEO. Ponadto warto wziąć pod uwagę to, że w przypadku współpracy z zagranicznymi specjalistami problemem może być znalezienie osób z doświadczeniem w pracy z polskim systemem CMS.

WooCommerce – globalna platforma z dużą elastycznością

WooCommerce jest rozszerzeniem dla WordPressa, który w ten sposób  można przekształcić w pełnoprawną platformę e-commerce. Bez wątpienia jest to najpopularniejsze rozwiązanie w świecie sklepów internetowych. Obecnie może pochwalić się ponad 30% udziałem w rynku.

Ogromny sukces WooCommerce zdecydowanie nie jest przypadkowy. Platforma oferuje bogaty wybór funkcji, które umożliwiają wygodne zarządzanie sklepem. Niewątpliwą zaletą jest także elastyczność w kwestii dostosowywania sklepu do własnych potrzeb. Użytkownicy mogą korzystać z wielu darmowych i płatnych wtyczek, które umożliwiają rozbudowę sklepu o dowolne funkcje. System świetnie działa też w kwestii optymalizacji SEO.

Na dodatek WooCommerce jest dostępny za darmo, co w połączeniu z prostą obsługą i intuicyjnym panelem czyni go idealną opcją także dla początkujących osób. Ponadto wokół platformy jest skupiona duża, międzynarodowa społeczność, można też liczyć na dostęp do wielu darmowych materiałów pomocniczych. Problemem nie powinno być też znalezienie specjalistów z branży IT i marketingu.

W przypadku WooCommerce wad jest stosunkowo niewiele. Platformie można zarzucić jednak, że w porównaniu z niektórymi systemami oferuje małą liczbę funkcjonalności. Na dodatek koszt niektórych wtyczek jest dość wysoki. Poprawy wymaga też kwestia wielojęzyczności, ponieważ konieczne jest instalowanie w tym celu dodatkowych wtyczek. 

Shopper czy WooCommerce

Shopper i WooCommerce – krótka analiza porównawcza

Popularność

WooCommerce jest niekwestionowanym liderem wśród platform e-commerce i cieszy się ogromnym zaufaniem przedsiębiorców na całym świecie. Z kolei Shopper jest odnoszącym sukcesy produktem głównie o zasięgu krajowym.

Funkcjonalność

Dzięki bogatym funkcjom i rozbudowanym wtyczkom WooCommerce oferuje wszystko, czego potrzebujesz do prowadzenia sklepu online. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku platformy Shopper, która na dodatek zapewnia hosting.

Elastyczność

WooCommerce daje możliwość dostosowywania sklepu do indywidualnych potrzeb i rozbudowy o dodatkowe funkcje. Shopper jest nieco mniej elastyczny w tej kwestii, ale nadal pozwala na dość łatwą personalizację niektórych elementów platformy.

Wsparcie społeczności

Duża społeczność WooCommerce oznacza, że zawsze możesz liczyć na pomoc, porady i wskazówki od doświadczonych użytkowników. W przypadku Shoppera społeczność jest raczej zawężona do użytkowników i ekspertów z Polski.

Koszty stałe i dodatkowe

Z WooCommerce można korzystać za darmo. Oprócz płatnych dodatków istnieje również wiele darmowych szablonów, rozszerzeń i wtyczek. Platforma Shopper jest natomiast dostępna wyłącznie w wersji płatnej. Na dodatek najciekawsze funkcje i najwyższa wydajność są zarezerwowane dla osób, które wybiorą droższe pakiety.

W powyższej analizie porównawczej WooCommerce wypada nieco lepiej od Shoppera. Popularność systemu, globalny zasięg, duża elastyczność  i wiele innych zalet WooCommerce sprawiają, że agencja Devispace korzysta właśnie z tej platformy podczas tworzenia sklepów internetowych dla klientów.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyboru CMS zachęcamy do zgłoszenia się do nas po pomoc.

Zapisz się na newsletter

Może będziesz zainteresowany tym:

Shopper czy WooCommerce – na jakim CMS zbudować sklep?

Zainteresowany?

Opisz czego potrzebujesz - wycenimy w ciągu 24h

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google. Klikając, akceptujesz politykę prywatności i warunki