Zalety sklepu na WooCommerce

Spis treści

Woocommerce shop

WooCommerce jest coraz szybciej rozwijającym się rozwiązaniem z zakresu e-handlu elektronicznego. Pozwala ono na uruchomienie sklepu internetowego bez potrzeby gromadzenia nadmiernych zasobów finansowych, organizacyjnych czy technicznych. Jakie są najważniejsze zalety WooCommerce? O tym w artykule poniżej.

Co to jest WooCommerce?

WooCommerce to wtyczka (plugin) do jednego z najpopularniejszych systemów służących do zarządzania różnorodnymi treściami, w tym szczególnie blogowymi, a więc WordPress. Wtyczkę tę uruchomiono w 2011 r. Jej podstawowym zadaniem jest integracja z WordPress, pozwalająca na utworzenie sklepu internetowego.

Dzięki wtyczce WooCommerce WordPress jest obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem w zakresie e-handlu elektronicznego na świecie, służącym do zarządzania sklepami internetowymi. Szacuje się, że bazuje na nim około 30% e-sklepów. Świadczy to o bardzo dużej przydatności WooCommerce do prowadzenia działalności gospodarczej w środowisku wirtualnym.

Jakie zastosowanie ma WooCommerce?

Wtyczka jest przeznaczona dla wszystkich osób, które chcą zarządzać stroną internetową sklepu internetowego. Ma ona szerokie zastosowanie – korzystają z niej nie tylko najmniejsze firmy, dla których sfera finansowa odgrywa szczególne znaczenie, ale również duże przedsiębiorstwa, które doceniają łatwość w zarządzaniu sklepem i w obsłudze klienta.

W ramach WooCommerce dostępnych jest wiele funkcjonalności. Obejmują one m.in.:

  • wyszukiwarkę produktów i usług,
  • bramki płatnicze umożliwiające dokonywanie szybkich przelewów,
  • programy partnerskie i lojalnościowe przeznaczone dla różnych grup interesariuszy,
  • integrację z programami zarządzanymi przez biura rachunkowe i księgowe.

Taka różnorodność funkcjonalności powoduje, że rozwiązanie to jest polecane w zasadzie dla wszystkich typów e-sklepów. WooCommerce pozwala na indywidualizację ustawień, dlatego każda osoba, zajmująca się zarządzaniem e-sklepem, może efektywnie skorzystać z tego rozwiązania.

Co uzyskam dzięki WooCommerce?

Cena

Czy możliwe jest prowadzenie i zarządzanie sklepem internetowym zupełnie za darmo? W czasach, gdy właściwie za wszystko, a tym bardziej za rozwój działalności na mocno konkurencyjnych rynkach, trzeba płacić? Tak, możliwości zupełnie darmowego tworzenia i zarządzania e-sklepem daje właśnie WooCommerce. Jest to rozwiązanie niespotykane w ramach e-handlu, dlatego cieszy się tak dużą popularnością.

Łatwość konfiguracji

Obsługa WooCommerce jest intuicyjna i nie nastręcza większych trudności nawet tym osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem sprzedaży w Internecie. Dużym plusem jest system podpowiedzi, dzięki któremu można szybko zorientować się w mnogości funkcji.

Nowe wtyczki i rozszerzenia

WooCommerce działa w ramach open source, a więc otwartego oprogramowania. Daje to możliwość nie tylko bezpłatnego dostępu, ale również publikowania różnorodnych dodatków przez społeczność internetową. Dzięki użytkownikom możliwe jest m.in. tworzenie w ramach WooCommerce programów partnerskich i lojalnościowych. Aktualnie plugin zawiera około 7500 różnego rodzaju wtyczek i rozszerzeń i liczba ta cały czas rośnie.

Rozbudowany interfejs

WooCommerce pozwala na zarządzanie sklepem na różnorodnych poziomach. Daje podstawy nie tylko do zamieszczania i konfiguracji produktów czy usług, ale również organizowania dostaw i obsługi stanów magazynowych. Istotne znaczenie ma zarządzanie finansami, w tym w zakresie regulowania podatków. Taka mnogość możliwości pozwala na kompleksowe prowadzenie sklepu internetowego.

Personalizacja ustawień

WooCommerce zapewnia dostęp do wielu szablonów i dodatków, co sprawia, że każda osoba może dopasować interfejs i poszczególne funkcjonalności dostępne w e-sklepie do własnych wymagań.

Dostęp do globalnego rynku

WooCommerce umożliwia zarządzanie sklepem internetowym w wielu językach. Daje to ogromne możliwości w zakresie internacjonalizacji działalności i sprzedaży produktów czy usług na różnych rynkach. W dobie globalizacji ma to szczególne znaczenie.

Pomoc

WooCommerce umożliwia utworzenie sklepu internetowego od podstaw. Jest to rozwiązanie przeznaczone zarówno dla osób, które posiadają spore doświadczenie w prowadzeniu e-sklepów, jak i dla zupełnych laików. Dlatego możliwe jest skorzystanie z pomocy, która obejmuje różnego rodzaju przewodniki oraz przykłady pożądanych rozwiązań. Duże znaczenie ma możliwość skorzystania z porad dostępnych z poziomu forum. 

Dlaczego WooCommerce?

Można wyodrębnić szereg zalet związanych z wykorzystywaniem WooCommerce. Rozwiązanie te jest polecane dla wszystkich osób, które planują utworzenie strony internetowej e-sklepu. Korzyści z tym związane sprowadzają się nie tylko kwestii finansowych, ale również organizacyjnych i technicznych (łatwość obsługi, personalizacja ustawień, mnogość funkcji). Dlatego wtyczka WooCommerce tak szybko zdobywa popularność na całym świecie.

Zapisz się na newsletter

Podziel się tym wpisem

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
Telegram

Może będziesz zainteresowany tym:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu.
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google. Klikając, akceptujesz politykę prywatności i warunki